יונתן בוידן ז"ל


jonatan boyden

יונתן בוידן נולד ביום י"ט בכסלו תשל"ד (14.12.1973) במנצ'סטר שבאנגליה. הוא החל את לימודיו בבית-הספר היסודי ובחטיבת הביניים Altrincham Preparatory School בצפון צ'שייר (Cheshire), בית-הספר בעל הרמה הלימודית הגבוהה ביותר באיזור, ועמד בהצלחה בדרישותיו.

במהלך שנות חייו הראשונות, פיתח יונתן תעוזה ומהירות, והיה לאלוף בתי-הספר היסודיים בתחרויות ריצה. באותה תקופה הפגין יונתן את אהבתו לשיט, והיה למשתתף פעיל בהפלגות של משפחתו לאורך חופי אנגליה ומעבר לים. לעתים קרובות הפליג יונתן במפרשית עם אביו, ורכש מיומנות רבה בתחום.

לפני עלייתו ארצה בשנת 1985 התקבל יונתן לבית-הספר היוקרתי ביותר במנצ'סטר – Manchester Grammar School.

בהגיעה לישראל, גרה המשפחה במרכז הקליטה ברעננה ולאחר סיום לימודיו באולפן לעברית, למד יונתן בחטיבת הביניים "השרון" בעיר. בשלב מאוחר יותר למד בבית-הספר "אורט" בנתניה, במגמת מחשבים.

בגיל חמש עשרה, היה לאלוף ישראל ברכיבה על אופניים. בבית-הספר ביסס את מעמדו כאצן במסלול 1,500 מטר, ובתחרות שבר את השיא של בית-הספר "אורט" נתניה בריצת 1,500 מ'.

יונתן עשה כל שעלה בידו על מנת לסייע לאחרים, בפרט במסגרת הקהילה המקומית. הוא היה פעיל בתנועת "הצופים", נהנה להצטרף לטיולים ולמחנות, במהלכם הקדיש את מרבית זמנו לסיוע לילדים הצעירים.

בחודש פברואר 1992 גויס יונתן לשרות החובה בצה"ל. הוא שירת בשייטת 13 שנה וחודשיים, ולאחר מכן הצטרף לסיירת "עורב" בצנחנים. ביום 9.7.1993, נשלח יונתן בנגמ"ש חילוץ לסייע לכוח אחר, שנפגע מירי מחבלים ליד הכפר סוג'וד, בגזרה המזרחית ברצועת הביטחון בדרום לבנון. רסיסי פצצה שנזרקה על-ידי מחבלים, פגעו בראשו של יונתן והוא נפגע אנושות.

יונתן היה רק בן 19 במותו.

Jonathan